Festival

Festival

2. İzmit Uluslararası Kısa Film Festivali(IISFF)
2-4 Ekim 2019 İzmit, Türkiye

Geçtiğimiz yıl 15-17 Ağustos tarihlerinde "Deprem" temalı olarak ilkini düzenlediğimiz "İzmit Uluslararası Kısa Film Festivali(IISFF)"nin ikincisini bu yıl 2-4 Ekim 2019 tarihleri arasında İzmit/Türkiye’de düzenlenecektir. Art Nicomedia Kültür Sanat Derneği tarafından düzenlenen ve İzmit Belediyesi tarafından desteklenen festivalde siz değerli yönetmen ve yapımcıları festivalimizde görmekten büyük mutluluk duyarız. 

Günümüzde sanayi kenti olarak bilinen İzmit kentinde, sinemaseverlerin keyifle izleyecekleri bir kısa film festivali geleneği oluşturmayı, gençlerin sanatsal duyarlılıklarının gelişimine katkıda bulunmayı ve amatör yada profesyonel kısa film yönetmeni ve yapımcılarının üretmiş oldukları filmleri sanatseverlerle buluşturarak sanata ve sanatçılara destek olmayı amaçladığımız “2. İzmit Uluslararası Kısa Film Festivali(IISFF)”nde kategori birincilerine ödül verilecektir.

2. İzmit Uluslararası Kısa Film Festivali bu yıl “Uluslararası” ve “Ulusal” olarak iki ayrı ana bölümde düzenlenecektir. Her iki ana bölüme 4 kategoride filmler kabul edileceği festivalin bu seneki teması "Sanat ve Sanayi".

Uluslararası Yarışma Bölümü

• Kurmaca : Yaş sınırlaması yok, ekipman sınırlaması yok, konu sınırlaması yok, filmler en az 1dk en fazla 41 dk uzunluğunda olmalıdır.

• Belgesel : Yaş sınırlaması yok, ekipman sınırlaması yok, konu sınırlaması yok, filmler en az 1dk en fazla 41 dk uzunluğunda olmalıdır.

• Animasyon/Deneysel : Yaş sınırlaması yok, ekipman sınırlaması yok, konu sınırlaması yok, filmler en az 1dk en fazla 41 dk uzunluğunda olmalıdır.

• Festival Teması : Yaş sınırlaması yok, ekipman sınırlaması yok, filmlerin teması “Sanayi ve Sanat” olacak, filmler en fazla 41dk uzunluğunda olmalıdır.

 

Ulusal Yarışma Bölümü

• Kurmaca : Sadece Türk yönetmenlerin çektiği Türkçe altyazılı yada Türkçe seslendirmeli filmler başvurabilir. Yaş sınırlaması yok, ekipman sınırlaması yok, konu sınırlaması yok, filmler en az 1dk en fazla 41 dk uzunluğunda olmalıdır.

• Belgesel : Sadece Türk yönetmenlerin çektiği Türkçe altyazılı yada Türkçe seslendirmeli filmler başvurabilir. Yaş sınırlaması yok, ekipman sınırlaması yok, konu sınırlaması yok, filmler en az 1dk en fazla 41 dk uzunluğunda olmalıdır.

• Animasyon/Deneysel : Sadece Türk yönetmenlerin çektiği Türkçe altyazılı yada Türkçe seslendirmeli filmler başvurabilir. Yaş sınırlaması yok, ekipman sınırlaması yok, konu sınırlaması yok, filmler en az 1dk en fazla 41 dk uzunluğunda olmalıdır.

• Festival Teması : Sadece Türk yönetmenlerin çektiği Türkçe altyazılı yada Türkçe seslendirmeli filmler başvurabilir. Yaş sınırlaması yok, ekipman sınırlaması yok, filmlerin teması “Sanayi ve Sanat” olacak, filmler en fazla 41dk uzunluğunda olmalıdır.


Son Başvuru Tarihi : 1 Ağustos 2019 Perşembe, Türkiye saatiyle 23:59 dur.

Film Gönderim Yöntemi : “2. İzmit Uluslararası Kısa Film Festivali”ne sadece https://filmfreeway.com/2ndIzmitInternationalShortFilmFestival sitesi üzerinden online olarak başvuru yapan filmler kabul edilecektir. Wetransfer, Google Drive vb diğer yollarla gönderilen filmler kabul edilmeyecektir.

Başvuru Ücreti : “2. İzmit Uluslararası Kısa Film Festivali” uluslararası yarışma bölümüne başvuru ücreti her kategori için film başına $16'dır. Ulusal yarışma bölümüne katılım ücretsizdir.

• Festivale 1 Ocak 2016’den sonra çekilmiş kurmaca, belgesel, animasyon veya deneysel kısa metrajlı filmler katılabilir. Bu tarihten daha önce çekilmiş filmler kabul edilmeyecektir.

• Her film sadece bir kategoriye başvuru yapabilir.

• “2. İzmit Uluslararası Kısa Film Festivali”nde ödül ve gösterim hakkı kazanan filmlerin yönetmen, yapımcı ve dağıtımcıları, medya ve tanıtım evraklarında ve filmin sonraki gösterimlerinde (jenerikte), filmin festivalde kazandığı ödüle yer vermeyi taahhüt ederler.

• “2. İzmit Uluslararası Kısa Film Festivali”ni yürütme yetkisi, Art Nicomedia Kültür Sanat Derneği’ne ait olup yarışma içinde çıkabilecek her türlü sorun hakkında nihai karar verme yetkisi Art Nicomedia Kültür Sanat Derneği tekelindedir.