Jüri

Jüri
CHAIRMAN OF THE JURY
Roger Worrod (*1939) Switzerland
*e-mail: www.rogerworrod.com*
Royal Academy Of Dramatic Art’dan bir aktör olarak mezun oldu. Kenn RUSSELL’in ödüllü başyapıtındaki “Bruder” rolünde oynadı. “Song Of Summer” bir yönetmen olarak malta hakkında yazıcı, anlatıcı olarak 4 belgesel yaptı. Bir seslendirmeci olarak, Gian – Maria Volanté, Bud Spencer ve Fabio testi için seslendirme görevini yaptı. Ayrıca bir yazar olarak yaklaşık 3000’e yakın görsel-işitsel prodüksiyon üzerinde çalıştı.
JURY MEMBER
Ovidiu Dumitrana (*1970) Romania
*e-mail: ovidiu.dumitrana@gmail.com*
Ses video alanında deneyime sahiptir. TV Olgenya’da yapımcılık, (belgesel, artistik, sunum filmleri) yerel ve ulusal TV kanallarında 70’den fazla film yaptı ve bu filmlerde ödüller aldı. 20’den fazla ulusal ve Uluslar arası ödül aldı. Şuanda film yapımcısı ve AB destekli projeler için halkla ilişkiler ve medya uzmanı olarak görev yapıyor. Birkaç yıl Romen hükümetinde halkla ilişkiler ve kitle iletişim uzmanı olarak çalıştı.  
JURY MEMBER
Elena Romanato (*1967) Italy
*e-mail: elena.romanato@alice.it*

Milano'da Iulm ve Milan Siyasi Bilimler Fakültesi Halkla İlişkiler Fakültesi mezunu, serbest çalışan bir gazetecidir. 1996 yılından bu yana radyo, televizyon ve yayın hakkında aylık bir dergi olan Millecanali Magazine'de çalışmaktadır. Editör olarak çalıştığı Computer Arts - Future Media Italy'de Eurosatand Millecanali dergisi için yazılar yazmıştır. Şu anda La Stampa ve Neslinet gazetesi için çalışmaktadır.

JURY MEMBER
Akın Ülkü Sevinç (*1970) Türkiye
*e-mail: sasi70@gmail.com*
Birçok yerel, ulusal ve uluslararası kültür ve sanat üzerine çalışmaktadır. Art Nicomedia kültür ve sanat derneğinin 2011’den beri başkanlık görevini yapmaktadır. Uluslararası kısa film festivallerinde 4 kısa film ve 2 belgesel de film yapımcısıydı. 2014’den bu yana Uluslararası kısa film günlerini başkanlık görevini yaptığı Art Nicomedia Derneği düzenlemektedir.
JURY MEMBER
Akgün Yıldız (*1979) Türkiye
 
1979 Ardahan doğumlu, İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da aldıktan sonra 1996 yılında Sakarya’ya taşınarak burada yaşamaya başladı. Yüzme ve taekwando hobileri. 2 sene Cafe işletmeciliği yaptıktan sonra AVM sektöründe İdari işler, işletme müdürlüğü ve AVM müdürlüğü pozisyonlarında görev aldı. ICSC ve AYD’nin eğitimlerine katıldı. Eskişehir üni. İşletme Fakültesi 2. Sınıf öğrencisi, Şuan Kocaeli de 41 Burda AVM yönetiminde İşletme Müdürü olarak görevine devam ediyor.
JURY MEMBER
Şaban Yazıcı (*1971) Türkiye
 
Anadolu Üniversitesinden Önlisans Halkla İlişikler ve Lisans İşletme mezunudur. 1997 yılında İzmit Belediyesinde göreve başlamıştır. 2007 yılında Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünde birim sorumlusu görevine başlamış ve halen devam etmektedir. Bugüne kadar İzmit Belediyesi tarafından gerçekleştirilen film festivallerinde ve kültür sanat etkinlikleri ile birçok alanda yapılan festivallerde koordinatör olarak görev almıştır.
 
 
JURY MEMBER
Engin Benli (*1970) Turkey
*e-mail: engin.benli@mynet.com*
 

Anadolu Üniversitesi’nde eğitim hayatını tamamlamıştır. 1995 yılı itibariyle profesyonel olarak tiyatro hayatına atılan oyuncu, İlk olarak Ankara Devlet Tiyatrosu’nda çalışmaya başlayan oyuncu, 1995-1997 yılları arasında da Bursa Devlet Tiyatrosu’nda çalışmıştır. 
Birçok sinema filmi ve TV dizisinde rol almıştır. Tiyatro ve dizi çalışmalarına hızlı bir şekilde devam eden oyuncu bu özelliği ile hayranları tarafından sıkı bir şekilde takip edilmektedir.

 

 

 

Prof. Dr. Nigar Pösteki (TÜRKİYE)
 
Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı
Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı