Ön Jüri Üyeleri

Ön Jüri Üyeleri
ÖN JÜRİ ÜYESİ
Marco Rimondi, İtalya
 
2007'den beri film yapımcısı olarak çalışmaya başladı ve her zaman belgeselci olmayı hayal etti. Kariyerinin ilk yıllarında özellikle Dolce & Gabbana, Ducati, Massei Ferguson, Trelleborg, Yamaha, Wolkswagen ve Giant gibi markalar için reklam, turizm ve etkinlik filmlerinde çalıştı. 2015'te tanıştığı Luciano Berruti ona ilk belgesel filmi L’Eroico'yu yapma ilhamını verdi. L’Eroico belgesel filmi ile 2019 yılında İzmit Film Festivali'nde dünya çapında bir film festivalinde "En İyi Belgesel Film" ödülünü aldı.
 
ÖN JÜRİ ÜYESİ
Hüseyin Urçuk, Türkiye
 
1998 yılından itibaren aktif olarak tiyatro sanatı ile ilgilenmeye başladı. 2012-2014 yılları arasında Anadolu Üniversitesi’nde Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Bölümü’nü bitirdikten sonra Kibele Sanat Evi bünyesinde Fotoğraf ve Sinema çalışmalarını yürütmeye başladı. 2016 yılında “ENTROPİ” isimli deneysel kısa film projesi ile yurt içi ve yurt dışında birçok festivalde yer alarak ödüle layık görüldü. 2018 yılında “BARKOD“ isimli kısa film senaryo çalışması ile birçok festivalden ödülle ayrıldı. 2019 yılında senaryosunu yazdığı “EJDERHA” isimli kurmaca kısa filmde oyuncu olarak yer aldı. Halen İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü’nde lisans eğitimine devam etmektedir.

ÖN JÜRİ ÜYESİ
Çağatay Çelikbaş, Türkiye
 
23 Şubat 1995'te Balıkesir'in Edremit ilçesinde doğdu. 2013 yılında, Ege Üniversitesi; İletişim Fakültesi; Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü kazandı. 2015 yılında ise Reklamcılık bölümünde yan dal eğitimine başladı. 2017 yılında lisans eğitimini tamamladı ve aynı okulda belgesel alanında yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. Kurmaca, belgesel, tanıtım filmi ve fotoğraf alanında birçok çalışmaya imza attı. Yönetmenliğini yaptığı ‘’Aktör’’ ve ‘’Saklı Cennet’’ belgeselleri birçok ulusal ve uluslararası festivalde finalist oldu, ödüller aldı. Ulusal ve uluslararası yarışma ve festivallerde jüri üyesi olarak görev aldı. Halen tanıtım filmleri ve kısa film projelerine devam etmektedir.
 
ÖN JÜRİ ÜYESİ
Gazanfer Biricik, Fransa
 
15 Nisan 1977'de Fransa'da Saint-Dié-Des-Vosges'de doğdu. 1990'dan bu yana hikayeler, senaryolar ve şiirler yazmaktadır. Usta tiyatrocu Jacky Sigaux dan 1 yıl boyunca tiyatro eğitimi almıştır. 2018'de yapımcı ve yönetmen olarak çevirdiği GAB” kısa filmi 138 uluslararası festivalin ilgisi çekmeyi başardı ve 2019 sonuna kadar toplam 59 ödül kazandı. Bir diğer filmi "Le Tombeur / The Heartthrob" 43 festivale katılarak toplam 23 ödül kazandı. Halen La Vie Parigo” sirketinde uzun metrajlı film ve TV dizisi (şov), drama ve bilim kurgu projeleri üzerinde çalışmaktadır.
 
ÖN JÜRİ ÜYESİ
Meral Özdemir, Türkiye
 
Gaziantep’te doğdu. 2006 yılında Harran Üniversitesi Meslek yüksekokulu Radyo Tv Yayımcılığı bölümünden mezun oldu. 2009 yılında İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi İletişim Tasarımı Sinema Bölümünü yüzde yüz burslu olarak kazandı. Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Ana sanat Dalı’da yüksek lisans öğrencisi.
ÖN JÜRİ ÜYESİ
Ayça Seymenoğlu, Türkiye
 
9 Ağustos 1996, İstanbul doğumlu. 2014 yılında Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Radyo-Televizyon/ Grafik-Animasyon bölümünden mezun oldu. Aynı yıl M.A.R.K.A Reklam Ajansı’nda 1 yıl staj gördü. 2018 yılında Yalova Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi / İletişim Sanatları bölümünden birincilik derecesi ile mezun oldu. Şuanda Maltepe Üniversitesi’nde görev yapan Ayça Seymenoğlu çeşitli kısa filmler yönetmiş ve ulusal-uluslararası birçok ödül kazanmıştır.
 

ÖN JÜRİ ÜYESİ
Onur Doğan, Türkiye
 
 
27 Ekim 1991 İstanbul doğumlu. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Sinema TV bölümü ve Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Sinema Anabilim Dalı Yüksek Lisans mezunu. Ayrıca Hollanda'da görüntü yönetmeni Geoff Boyle'dan sinematografi ve oyuncu Tim Murck'ten hikaye anlatıcılığı üzerine eğitim almıştır. Bugüne kadar bir çok yapımda reji asistanı ve yönetmen olarak görev aldı. Yazıp yönettiği C.O.D. (2017) ve The Rejected (2019) adında iki kısa filmi vardır. Çalışmalarına kısa film ve müzik videoları çekerek devam etmektedir.
ÖN JÜRİ ÜYESİ
Anthony Merchak, Lübnan
 
Beyrut'ta doğdu, MTV Lübnan da Segment Direktörü & Ses Operatörü olarak Deneyim kazandı. 10 yıldan uzun bir süredir sinema ve film endüstrisinde çalışma faaliyet göstermektdir. Fotoğrafçılık, Müzik Videoları, Kamera, Ses, kurgu ve Film konularında uzmandır. Lübnan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nden Sinematografi ve Film / Video Prodüksiyonu üzerine yüksek lisans derecesi ile mezun olmuştur. Son çektiği kısa filmi 14 uluslararası ödül kazandı. Ses-video prodüksiyonları alanında deneyimlidir.
 
ÖN JÜRİ ÜYESİ
Turan Kubulay, Türkiye
 

1997 yılında İzmir’de dünyaya geldi. 2016 yılında Antalya Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo , Sinema ve Televizyon bölümüne geçiş yaptı ve 2019 yılında lisans mezuniyetini verdi. 2016 yılında Antalya Film Ekibi’ne katıldı, ekipte yönetmen ve yapımcılık üzerine çalıştı. 2018 yılı Antalya Film Forum kapsamında düzenlenen Béla Tarr ile Film Yapım Atölyesi’nin Teknik Sorumluluğunu üstlendi. 2019 yılında YGA Liderlik programına katıldı. 2019 yılının başlarında Güney Yeni Dalga adında bir sinema kolektifinin kurucu ortaklarından oldu ve burada sinema faaliyetlerini devam ettirmekte. Çalı Köy Filmleri Festivali’nin de kısa film koordinatörlüğünü yapmaktadır.

 

ÖN JÜRİ ÜYESİ
Erfan Parsapour, İran
 
Film, animasyon ve tiyatro yazarı ve yönetmenidir. Resimleri ve karikatürleri, sanat dünyasıyla ilk karşılaşması oldu ve çocukken büyük ilgi gördü. Yönetmen olarak kariyeri, özellikle kendisine birçok uluslararası ödül getiren “The Incomplete” ile oldukça verimli geçti. Erfan ayrıca CUBECAT animasyon stüdyosunun kurucusudur.
 
ÖN JÜRİ ÜYESİ
Alp Özkardeş, Türkiye
 
Alp Özkardeş; görsel iletişim tasarımcısı ve bağımsız kısa film yönetmenidir. Doğuş Üniversitesi, Görsel İletişim Tasarımı bölümü mezunudur. Şu anda İstanbul Üniversitesi, Radyo Televizyon Sinema Ana Bilim Dalında yüksek lisans eğitimine ve akademik çalışmalarına devam etmektedir. Yönettiği bazı kısa filmler ulusal ve uluslararası festivallerde gösterildi ve ödüller aldı.  Özgeçmişinin detaylı hali, başarıları, çalışmaları ve referansları kişisel web sayfası http://alpozkardes.com üzerinden görüntülenebilmektedir.